Dvoufázové barvení šedin

Barvení hennou funguje jako jakási barevná ochranná vrstva vlasu. Výsledný odstín se odvíjí od vašeho přirozeného odstínu, což znamená, že jestliže se nabarvíte na normálních vlasech, jejich výsledný odstín se bude lišit od odstínu, kterého dosáhnete na šedivých vlasech. Proto se v rámci šedin doporučuje dvoufázové barvení. V prvním kroku si vlasy nabarvíte hennou Copper a v druhém kroku po 24–48 hodinách již použijete váš vybraný odstín. Druhou možností je to, že si vlasy nabarvíte dvakrát stejným vybraným odstínem – např. dvakrát černou.

Dochází k vymývání henny?

V rámci barvení hennou se jedná o trvalý účinek, ovšem záleží na více faktorech, nejen na kvalitě henny. Např. na Vašem tipu vlasů, na jejich přirozené barvě, na míře poškození, na frekvenci používání chemických barev i šampónů a dalších přípravků k péči o vlasy. Odstíny s vyšším podílem indiga se vymývají rychleji kvůli méně stabilnímu spojení s vlasem.

Mohou se odstíny míchat mezi sebou?

Jednotlivé odstíny se samozřejmě míchat mohou, je však důležité vědět, jakého výsledného odstínu chcete dosáhnout a z jakého odstínu vlastních vlasů vycházíte.

Když používám hennu, musím si vlasy mýt speciální kosmetikou?

Nemusíte si vlasy mýt nějakou vlasovou kosmetikou, která je určena přímo pro vlasy obarvené hennou. Měli byste však dbát na to, aby šampóny a kondicionéry byly přírodní, tedy minimálně bez silikonů, které narušují účinek henny.

Jak dlouho je třeba čekat mezi dvěma barveními?

V rámci dvoufázového barvení můžete v druhém kroku barvit téměř okamžitě po prvním dobarvení. V jiných případech se doporučuje 24-48 hodin především kvůli tomu, že se barva může na Vašich vlasech ještě trochu změnit, protože se jakýmsi způsobem ustálí. Bát se však nemusíte, téměř okamžité barvení po zrovna dobarveném procesu škodlivé není.

Jak reaguje henna na chemicky barvené vlasy?

V první řadě je důležité dodržet alespoň měsíční odstup od barvení chemickými barvami, taktéž byste měli dbát na odstup alespoň 3 týdnů od použití chemických šampónů se silikony. Před celkovým barvením zkuste nanést hennu na pramínek vlasů, abyste se vyhnuli nežádoucím barevným výsledkům. To se může stát především na vlasech, které byly odbarvovány. Pokud se jednou rozhodnete pro hennu, nedoporučujeme, aby byly vlasy odbarvovány chemickými barvami, tato volba může také vést k velkým odchylkám od chtěného výsledku.

Co mám dělat, pokud se mi vlasy při barvení ztmaví?

V tomto případě doporučujeme, abyste celou hlavu barvili každé třetí barvení. Ta ostatní dvě barvěte pouze odrůsty. Odstín se navíc může během 24 hodin ještě pozměnit.