JAK BARVIT ŠEDIVÉ VLASY HENNOU / ROSTLINNOU BARVOU NA VLASY

Proč je potřebné dvoufázové barvení šedin?

Šedivý vlas je vlas bez pigmentu, tudíž pokud ho chceme přebarvit na hnědý nebo tmavší odstín, je potřebné ho nejdřív přepigmentovat do zrzavého odstínu a až následně ho můžeme barvit do tmava. Pokud bychom vynechali 1. krok (přepigmentaci), vlas by mohl zezelenat nebo chytit zrzavý tón místo hnědého.

Trápí vás první šediny nebo již máte hodně šedin a snažíte se najít šetrnější alternativu než chemické barvení? Lze šedivé vlasy přebarvit i hennou (rostlinnými barvami)? Zde je pár základních informací, jak barvit šedivé vlasy hennou/rostlinnou barvou  na vlasy.

Dobrá správa, ANO! VOONO barvy kryjí šediny. 🙂 Níže jsou základní informace o tom, jak barvit vlasy hennou, když máte šediny od 1-100%.

 

Jak barvit šediny hennou VOONO

 

→ Pokud máte méně než 30% šedin, vystačí vám vlasy nabarvit vlasy vámi zvolenou barvou.

→ Pokud máte víc jak 30% šedin doporučujeme barvit dvoufázověJak na to?

  1. krok: Pouze šedivé odrosty nabarvěte odstínem Copper (natónují se do teplého tónu, aby vlasy nezezelenaly a druhá barva chytla do syta) a nechte ji působit 15-30 minut. Barvu vymyjte vodou či šamponem.
  2. krok: Poté může ihned barvit celou délku vlasů i s odrosty vámi zvoleným odstínem (například Dark Brown) a přírodní barvu nechte působit 45 minut – 2 hodiny.

 

 

↓ Zde je krátky video návod: ↓

 

 

 

V případě jakýkoliv nejasností nebo neporozumění, prosím neváhejte a kontaktujte naše poradenství, které je zdarma.

Kontakt: info@voono.cz