endokrinní disruptory (DDT, dále ftaláty = změkčovadla plastů, bisfenol A = používaný při výrobě plastů, polychlorované bifenyly = PCB, přidávané do barev, dioxiny atd.)
konzervanty (triclosan, propylparaben, siloxany)
UV filtry (ethylhexyl methocinnamát a oktyl methocinnamát)
xylenové pižmo
ftaláty
toxické barvy (MDGN – Methyldibromo Glutaronitril)
hliník
formaldehyd
Nastávající maminky musí dávat pozor téměř na vše. Zejména na životní styl, do kterého zahrnujeme přísun živin, vitamínů a pitný režim. Jak je to ale s hennou? Mohou se nastávající maminky barvit během těhotenství a při kojení? I budoucí nebo novopečené maminky chtějí vypadat dobře. Je potřeba něco v oblasti barvení vynechat? To se dozvíš v tomto článku.
Nejlepším řešením je henna
Henna je ideálním řešením pro těhotné a kojící ženy. Neobsahuje amoniak, peroxid ani jiné chemické látky, které by mohly miminku nebo mamince ublížit. Některé studie naznačují, že používání chemických látek během těhotenství mohou zapříčinit vznik neuroblastomu (zhoubný nádor z nervové tkáně objevující se u malých dětí) u narozených dětí. Je tedy bezpečnější spolehnout se na hennu a svěřit své vlasy přírodě.
Vypadávání vlasů po porodu
Po porodu vlivem rychlého poklesu gestagenních hormonů dochází ke zvýšenému vypadávání vlasů. K řídnutí či změně kvality vlasů může docházet i v těhotenství, proto není od věci se na tuto situaci připravit. Základem je správná vlasová péče, dostatečná hydratace vlasů, dostatek vitamínů a minerálů ve stravě (vitamin A, B, E, hořčík, vápník, zinek a železo) a pravidelné používání masky na vlasy. Jako první pomoc lze využít naši masku Hair of Gaurí, která obsahuje blahodárné bylinky, které vypadávání vlasů zmírní a časem eliminuje. Tvé vlasy se tak rychle vrátí do normálního stavu a ty se tak můžeš opět pyšnit hustou, lesklou a zdravou hřívou. Další produkty doporučené vlasovými specialisty pro nastávající maminky: